"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

čtvrtek 4. dubna 2013

EURO 2016 v české dechovce bude v rakouském Brand-Nagelbergu.

Obyvatelé dolnorakouského městečka Brand-Nagelber mají rádi českou dechovku. Mimo blízkosti české hranice a kontaktů s českým obyvatelstvem důvodem kladného vztahu k české dechovce asi bude také to, že v Brandu a okolí zakotvila spousta Čechů, kteří byli po 2. světové válce vyhnáni ze sousedního Vitorazska.

Kostel v Brandu
Organizátorům nestačí každoročně pořádat dechovkový festival „Böhmischer Traum“ (Český sen), ale rozhodli se zorganizovat Mistrovství Evropy v česko-moravské dechovce "EURO 2016."

Herrenhaus v Alt-Nagelbergu.
Festival se bude konat v rámci oslav 350 výročí povýšení Brandu na městys. Český dechovkový svět má trvat tři dny. Městečko, které má i s osadami 1.600 obyvatel připravuje akci, při níž bude soutěžit na 500 hudebníků a přijede poslouchat 4.000 návštěvníků.

Mistrovství Evropy v česko-moravské dechovce bude rozděleno na dvě části, bude se konat na dvou místech. Centrum festivalu bude v kulturním domě v Alt-Nagelbergu. Očekává se účast 20 kapel, které budou soutěžit ve třech kategoriích. Hodnotit bude mezinárodní jury. V první skupině budou zařazeny profesionální kapely.

Kostel v Alt-Nagelbergu (Staré Huti)
Součástí festivalu bude několikahodinový koncert v Brandu před hudební školou a hasičským domem. Potřebné ubytování pro hosty festivalu bude ve městech Gmünd a Litschau.

Žádné komentáře:

Okomentovat