"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

sobota 28. května 2011

Stop velkochovu králíků.

Farmář - zahradník, který v anglickém Nottinghamshiru chtěl postavit dvě obří výkrmny králíků, oznámil, že na základě tlaku veřejnosti od svého záměru upustil.

Na počátku května 2011 farmářův záměr "odstřelili" především aktivisté za práva zvířat RSPCA, jimž mimo klecového odchovu se nelíbila koncentrace zvířat.

Proti stavbě obřích králíkáren (po 1.000 ks) se postavil i spolek pro etické zacházení se zvířaty, který vyhlásil podpisovou akci proti výstavbě velkovýkrmny. Po zrušení farmářova záměru zástupci spolku neskrývali uspokojení: "Navrhovaná králičí farma nerespektovala základní životní podmínky pro zvířata. Králíci měli být umístěni v malých drátěných klecích ve třech patrech nad sebou. Postrádali by přirozený pohyb, čerstvý vzduch i světlo. Takové prostředí způsobuje zvířatům bolestivé záněty kloubů, neurózy a destruktivní projevy chování."

4 komentáře:

 1. Anglicane kraliky neji. "Rabbitsfood" je salat.

  OdpovědětVymazat
 2. třeba je chovají kvůli kožešinám

  OdpovědětVymazat
 3. Na kozesiny se chovaji kralici ve velkovykrmnach?

  OdpovědětVymazat
 4. Králíci by v těch klecích trpěli,stejně jak kapři,které suroví lidé o vánocích mlátí po jejich inteligentních hlavách.Jistě jsou ty kapří hlavy chytřejší jak těch volů,co poukazují na jakési týrání ryb při zabíjení a pod.Ryba jak známo vnímá svou polorozvinutou nervovou soustavou teplo,světlo a boční čarou otřesy.To je tak vše.Jak tedy trpí,to mě není jasné.A úplně na doraz je pouštění koupených kaprů nějakými kapromilci do Vltavy a jiných řek.Kapr pojde,protože se musí zazimovat.Je to asi tak,jako když na Sibiři ráno,když je venku -40stupňů,strhnou z mukla přikrývku,v trenkách ho vyvedou před loch a řeknou mu:Máš milost,tak táhni a vykopnou ho na mráz.....

  OdpovědětVymazat