"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pátek 8. června 2012

V Gambrinus lize byl uplatněn Haškův zákon o diskriminaci.


Očekávání nadcházejícího evropského šampionátu odsunula do pozadí ostudné dění okolo postupu z druhé do první ligy.

Ústí nad Labem vyhrálo 2. ligu, druhá byla Jihlava, třetí Sokolov, čtvrté Brno. Do první ligy postoupila druhá Jihlava a čtvrté Brno. Neplatí tedy výsledky na hřišti, ale rozhodnutí funkcionářů ÚV (FAČR).

Ústí nad Labem neuspělo s odvoláním proti neudělení prvoligové licence. Navíc třetí Sokolov se o postup neucházel. Rozhodl o tom licenční tribunál FAČR, což následně potvrdilo i ligové shromáždění. Důvod administrativního rozhodnutí? Podle FAČR ústecký stadion nesplňuje podmínky pro profesionální soutěže, ať už zázemím, chybějícím vyhříváním trávníku či absencí osvětlení.

V tomto případě si FAČR vynadal sám sobě. I druhá liga je profesionální soutěž, přesto se hraje bez povinného osvětlení a vyhřívaného trávníku. Pravidla postupu jsou dána před zahájením soutěže, do první ligy mají tedy postoupit první dva týmy, které soutěž sehrály podle daných pravidel pro 2. ligu.

Jestliže byla pravidla pro postup do 1. ligy stanovena až po skončení soutěže, je to špatné, byla-li však už před zahájením soutěže tajně stanovena tak, aby postoupily předem vybrané týmy, je to ještě horší. V takovém případě se nemusely týmy, jejichž hřiště splňují technické podmínky pro postup do první ligy, celý rok namáhat, skončit v druhé polovině druholigové tabulky. Mohlo se tedy stát, že Jihlava nebo Brno postoupily z osmého nebo desátého místa. To se kdysi nelíbilo Ivanu Haškovi, když se do ligy Uherské Hradiště dostalo z osmého místa, protože Čáslav účast odmítla a své právo legálně prodala.

 Z dalšího rozhodnutí nejvyšších českých fotbalových orgánů vyplývá dojem, že fotbalovou ligu mohou hrát jen ti kluci, co spolu mluví.

Žádné komentáře:

Okomentovat