"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

středa 13. června 2012

EURO 2012: Šťastné vítězství ČR nad Řeckem.Řecko - Česká republika 1:2 (0:2)


Zlepšená hra obrany a velké štěstí jsou příčinami prvního vítězství českého týmu na evropském šampionátu. Druhé místo ve skupině vypadá sice příjemně, hrozivé ale je skóre, a ještě hrozivější blízká budoucnost, ve které český tým čeká těžké utkání s domácím Polskem, kterému může pomoci k postupu jedině vítězství nad ČR.

Snad tlak odborné fotbalové i laické veřejnosti přinutí trenéra Bílka, aby se vzdal svých ikon, které s neuvěřitelnou tvrdohlavostí prosazuje do týmu, i když všichni ostatní vidí, že jejich hra je už dlouho úplně "mimo mísu." Proč také místo dirigenta hry Rosického nastoupil ve druhém poločase Kolář, který v roli špílmachra v životě asi nikdy nepůsobil, to také ví také jedině trenér Bílek.

Po rychlých gólech plzeňsko-wolfsburských hvězd Jiráčka a Pilaře se zdálo, že Řekům na banány nebude stačit ani velký žok. Brzy však přišel útlum, způsobený zřejmě Rosického problémy s nedoléčeným zraněním. Přesto byl první poločas dohrán s mírnou českou převahou, i když bez dalších gólů.

Na to, co se dělo na hřišti v druhém poločase, a hlavně v závěru utkání, je nejlépe rychle zapomenout. Naštěstí česká obrana posílená o rychlého Limberského se s tlakem soupeře vypořádala se ctí. O vzkříšení řeckých nadějí se však postaral jinak vice než spolehlivý brankář Čech, jehož nešťastné chyby dotěrní Řekové stoprocentně využili. I přes vítězství českého týmu nelze než konstatovat, že utkání bylo opět špatnou vizitkou trenéra, který jako by dění na hřišti nevnímal.


Branky: 53. Gekas - 3. Jiráček, 6. Pilař.

Rozhodčí: Lannoy - Cano, Annonier (všichni Fr.).

ŽK: Torosidis, K. Papadopulos, Salpingidis - Rosický, Jiráček, Kolář.

Diváci: 41.105.

Řecko: Chalkias (23. Sifakis) - Torosidis, K. Papadopulos, Katsuranis, Cholevas - Fotakis (46. Gekas), Maniatis, Karagunis - Salpingidis, Samaras, Fortunis (71. Mitroglu). Trenér: Santos.

ČR: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Plašil, Hübschman - Jiráček, Rosický (46. Kolář, 90. Rajtoral), Pilař - Baroš (64. Pekhart). Trenér: Bílek.

Polsko - Rusko 1:1 (0:1)
1.
Rusko
2
1
1
0
5:2
4
2.
ČR
2
1
0
1
3:5
3
3.
Polsko
2
0
2
0
2:2
2
4.
Řecko
2
0
1
1
2:3
1


Žádné komentáře:

Okomentovat