"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

úterý 12. června 2012

Zemědělský summit ODS, pod Kalouskovou patronací.


Ministr zemědělství Petr Bendl společně s premiérem Petrem Nečasem a ministrem financí Miroslavem Kalouskem se sešli s předsedou Asociace soukromého zemědělství ČR Josefem Stehlíkem a dohodli se, že i v roce 2013 bude vyplácena vratka spotřební daně z nafty ve výši čtyřicet procent.

Na této schůzce snad už z významných abstinentů chyběl jen Miloš Zeman, který asi právě krmil opici někde na Vysočině. Vzhledem k tomu, že se jednalo o divadélko pro zemědělskou veřejnost, protože výsledek byl dávno předem naplánován, nezměnil by nic ani Klausův kandidát na prezidenta.

Sešli se kumpáni, co spolu mluví, což sice posílilo chrapounství některých největších prospěchářů zemědělské filiálky ODS, kterou vede neúspěšný kandidát ODS na poslance Stehlík,  ale ti, kteří denně pracují na polích a ve stájích, konstatovali, že vlk se nažral a koza zůstala celá. A představitelé ostatních zemědělských organizací na čele s Agrární komorou zajásali nad úspěchem blokády silnic.

Blokáda byla asi zbytečná stejně jako komedie, kterou sehráli Nečas, Bendl, Stehlík a Kalousek. Rozhodnuto bylo dávno před tím, při nabubřelých prohlášeních se jednalo jen o zisk stranických preferencí. (Buřič)Žádné komentáře:

Okomentovat