"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

středa 13. června 2012

EU znepokojuje ruský protekcionizmus.


Rusko jedná se svými obchodními partnery stále postaru, jako by se za pár měsíců nemělo stát členem Světové obchodní organizace (WTO). Na nebezpečí takového jednání ve svém nejnovějším prohlášení upozorňuje Evropská komise. Rusko totiž už osm měsíců zavádí jedno protekcionictické opatření za druhým.

Jedním z posledních ruských opatření je Brusel znepokojen. Jedná se o zákaz dovozu přežvykavců z EU, kvůli viru kulhavky, který se údajně někde objevil. Od října roku 2008 provedlo Rusko 86 omezení pro dovoz zboží do země. Více omezení má jen Argentina, která společně s dalšími jihoamerickými zeměmi vede dlouhodobé spora s WTO.

Evropská komise je znepokojena obchodními opatřeními, která jsou vůči zboží z EU zaváděna. V posledních osmi měsících bylo zavedeno 125 omezení. To je růst o 25 procent. Celkově musí EU čelit 534 obchodním omezením, která jsou v platnosti. Proto komisař EK pro obchod vyzval země G 20, aby s protekcionizmem něco dělaly. To co se v poslední době děje, je špatným signálem pro  obchodní partnery a investory.

Žádné komentáře:

Okomentovat