"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pondělí 4. června 2012

Nový ministr zemědělství v Rusku.


Ruský premiér Medveděv jmenoval novým ministrem zemědělství Nikolaje Fjodorova (původem Čuvaš). Nový ministr po jmenování řekl, že chce podpořit modernizaci zemědělských závodů, hlavně nákup nové zemědělské techniky, a rozvoj potravinářského průmyslu. Je to důležité pro očekávaný vstup Ruska do Světové obchodní organizace (WTO).

Jako další úkol si Fjodorov vytyčil zajišťovat dostatečné množství a vysokou kvalitu ruské zemědělské produkce a potravin. Klade rovněž důraz na řešení sociálních problémů ve venkovských oblastech, od nich je odvozena kvalita života na venkově. Navíc nový ministr chce otevřeně veřejnost informovat o veškerém dění na svém úřadě (pozn. AV: něco jako kdysi Gorbačovova glasnost).

Doposud Fjodorov stál v čele výboru pro rozvoj práva v občanské společnosti. Zároveň pracoval ve výzkumném ústavu pro ekonomický a politický rozvoj a je považován za hlavního strůjce Putinova programu "Jednotné Rusko." V letech 1990 až 1993 byl ruským ministrem spravedlnosti, v letech 1994 - 2010 byl prezidentem Čuvačské autonomní republiky (asi 25.000 km2 a 2 mil. obyvatel).

Čuvačská republika má velmi významné zemědělství, takže Fjodorov zná problémy rezortu, do jehož čela byl jmenován. Jeho jmenování zapadá do konceptu velkolepých plánů Putina a Medveděva udělat do roku 2020 Rusko největším zemědělským producentem na světě.  

Žádné komentáře:

Okomentovat