"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

čtvrtek 31. května 2012

Praha chce nadále víc peněz než malé obce.


„Kompromis“ znamená, že každá ze stran ustoupí z původních pozic. Kompromis je dohoda. A ty je nutné dodržovat. Kompromisní je i měsíce projednávaná vládou schválená novela rozpočtového určení daní (RUD). Dohodu nyní ale  začínají napadat  pražští poslanci ODS.

Novela RUD má posílit příjmy obcí o 12 miliard korun ročně. Jako na smilování na ni léta čekají tisíce malých a středních obcí, kterým chybí prostředky na rozvoj a potřebné investice. Po jejím schválení již nebudou závislé na libovůli úředníků a politiků, kteří přidělují dotace. Zároveň se vyrovnávají nesmyslné disproporce mezi čtyřmi největšími městy a zbytkem republiky.

Proti původní variantě, která měla Prahu, Brno, Ostravu a Plzeň připravit o pět miliard korun ročně, dojde podle současného návrhu k souhrnné ztrátě 1,1 miliardy korun. Pro Prahu to představuje minus 650 miliónů, tedy pouze 1,7 procenta ročně. Původní, razantnější návrh přitom sliboval minus 2,2 miliardy. I přesto se poslanci ODS tvrdí, že je to změna nepřijatelná… (Zdroj: Česká media)


Žádné komentáře:

Okomentovat