"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

čtvrtek 31. května 2012

Agrární komora se pokusí lobbovat v parlamentu.


Zemědělci zatím kvůli chystanému zrušení daňových úlev u nafty znovu demonstrovat nebudou, řekl včera po jednání mimořádného představenstva Agrární komory její prezident Jan Veleba.

Zástupci Agrární komory v příštích dnech znovu vyzvou k jednání premiéra a budou lobbovat u poslanců a senátorů, aby hlasovali proti návrhu. V případě, že zrušení projde, uspořádali by demonstraci v Praze. Minulý týden na protest proti návrhu zpomalovaly zemědělské stroje na řadě míst Česka dopravu na silnicích.
   
"Zahájíme mediální kampaň, jejímž cílem bude podrobněji informovat veřejnost o zelené naftě a situaci, která kolem toho vznikla mezi námi a premiérem," řekl prezident AK Veleba. Komora chystá v rámci kampaně do konce týdne mimo jiné v denících formou placené inzerce zveřejnit otevřený dopis premiérovi. Regionální pobočky komory pak hodlají vysvětlovat důvody své nespokojenosti lidem na venkově.
   
Jelikož vláda minulý týden zrušení zelené nafty schválila, zůstává nadějí agrární lobby zamítnutí návrhů v parlamentu. Ředitelé komor vstoupí v kontakt s místně příslušnými poslanci a senátory. "Znovu se jim situaci pokusíme vysvětlit," uvedl Veleba, který však nevěří, že Poslanecká sněmovna zelenou naftu ponechá. Následovat by měla důrazná demonstrace v Praze.
Žádné komentáře:

Okomentovat