"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

sobota 4. února 2012

Kto neskáče, je gorila, hop-hop-hop.

"Taká zima, ktorá by ma nechala pri rozkrádaní štátu chladným, byť ani nemôže. Som tu a prídem zasa, nech je aj -30. Dosť bolo korupcie, dosť bolo gaunerov, dosť bolo goríl," myslí si 21-ročný Martin Čobej, ktorý prišiel pred Úrad vlády medzi prvými.

O politikoch nemal nikdy vysokú mienku, kauza ho ale šokovala. "Veľa Slovákov žije z úst do úst, zaráža ma, ak sa bývalý minister chváli tým, že v jednom podniku za rok prepil milión. Je to nechutné," uviedol.

Prevažne mladí ľudia prišli napriek silnému mrazu na námestie SNP vyjadriť nesúhlas s korupciou na najvyšších politických miestach. Veľa z nich však neverí, že sa na Slovensku "po Gorile" niečo zmení.

Na protest však prišli aj takí, ktorí veľmi rozmýšľať nechceli. Desiatky "mladých" často zahalených ľudí, sa pokúsili vylomiť bránu do úradu vlády. Keď sa im to nepodarilo, policajtom poslali niekoľko sálv silvestrovských petárd a svetlíc. Cestou k parlamentu zasa dvaja z nich vyzývali na rabovačku v miestnej večierke, a tí, čo sa nestihli vybúriť predtým, chceli preraziť policajný kordón pod hradom. Najhorúcejšie hlavy na záver schladilo vodné delo. (Zdroj: http://spravy.pravda.sk)

Žádné komentáře:

Okomentovat