"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

středa 26. dubna 2017

Návrh na odstřel vlka ve Švýcarsku.

Vlk označený M75 způsobil ve švýcarských stádech hospodářských zvířat už takové masakry, že úřady vyslovují souhlas s jeho odstřelem. Ochránci přirody a úředníci z ochrany životního prostředí zatím váhají se souhlasem, chtěli by nejdřív vlka nachytat při činu a natočit na video.

Podle oznámení pozorovatelů tento v období od 21. ledna do 8. února roztrhal 40 ovcí. Podle odborníků neexistuje jiná možnost jak zabránit škodám než tohoto vlka zabít. Podle švýcarských federálních zákonů, možnost zabití chráněného vlka nastane, když během jednoho měsíce zahubí nejméně 25 hospodářských zvířat. 

Sedlákovi v obci Trun nepomohl ani 113 cm vysoký plot. Vlk jej dokázal přeskočit a roztrhat 6 ovcí, další zranit. Naštěstí sedlák byl poblíž a stačil vlka vyrušit, takže zabránil větší škodě. 

Genetické stopy vlka M75 se nacházejí v celé východní polovině Švýcarska a na severu Itálie. Jedná se o osamoceného vlka-tuláka, pro kterého není problémem překonávat stokilometrové vzdálenosti. Předpokládá se, že úřady dají povolení do 1 měsíce.

Žádné komentáře:

Okomentovat