"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pondělí 17. prosince 2012

Podivné miliony poletují okolo nové ministryně obrany.


Vilu v Troji, kterou Karolína Peake se svým manželem v roce 2009 prodala, doprovázejí značné finanční nejasnosti. Vilu koupili a po šesti letech prodali za 57 milionů. Někde „hapruje“ minimálně sedm milionů korun.

Manželé Peakovi prodali vilu s pozemky společnosti Nice View s akciemi na majitele. Společnost vznikla vznikla v den, kdy byla uzavřena rezervační smlouva na vilu v Troji. Celková kupní cena byla stanovena na 57 milionů korun. Nebyla splacena najednou, ale ve splátkách. Tu poslední dostali Peakovi na účet, jak vyplývá z kupních smluv, v polovině prosince 2010. V té době Karolína Peake již byla v Poslanecké sněmovně, avšak ve svém přiznání neuvedla příjem 18 milionů.

Při prodeji vily se objevuje jméno jakéhosi Luboše Říhy. Luboš Říha udajně podepsal kupní smlouvu za společnost Nice View, i když nikdy nebyl v představenstvu firmy. Kupní smlouvy podepsal s Peakovými na základě plné moci od představenstva. V zástavní smlouvě vystupuje jako akcionář firmy Nice View. Nikde ale není uvedeno, že je jediným akcionářem této společnosti s anonymními akciemi.Žádné komentáře:

Okomentovat