"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

středa 5. prosince 2012

Angela, nejúspěšnější žena Evropy.


"Bez Merkelové křesťanští demokraté nejsou nic, bez Merkelové je Evropa niemand. Angela I. Regina Germaniae et Europae. Jak je možné, že z východoněmecké laborantky, která vyrostla v komunistické totalitě, se stala tak mocná žena." 

Podobnými komentáři je hodnocen sjezd křesťanských demokratů v Hanoveru. Tisíc párů rukou sedm minut tleskalo usmívající staronové předsedkyni strany. Dostala od přítomných delegátů 98 procent hlasů. Podle průzkumů dvě třetiny Němců jsou s její vládou spokojeny. S tímto kapitálem povede Křesťansko-demokratickou unii do voleb v roce 2013.

Když před třinácti léty převzala vedení CDU málokdo věřil, že vydrží do příštích voleb. Merkelová předvádí, že v politických funkcích není třeba mít vysoké ekonomické vzdělání, které je při rozhodování selským rozumem spíš na obtíž.

Merkelová nedělá velké kroky, nedělá razantní rozhodnutí, ale pomalou mravenčí prací hledá ty nejlepší možnosti pro ekonomický rozvoj země. Německo tak zůstává nejstabilnějším pilířem Evropy, i když se mu krize nevyhýbají. Ekonomické neduhy Merkelová léčí malými dávkami hořkých léků, které lidé snadno polknou. Ne všechno se jí povedlo, přesto její pozice je prakticky neotřesitelná. 

Žádné komentáře:

Okomentovat