"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

středa 5. prosince 2012

Předseda ZS Martin Pýcha se stal viceprezidentem COGECA.


Na jednání prezidia evropské organizace zemědělských družstev COGECA 29. listopadu 2012 byl předseda Zemědělského svazu Ing. Martin Pýcha zvolen jejím viceprezidentem. Ing. Pýcha se tak stal jediným členem vedení COGECA z řady nových členských zemí.

COGECA je evropskými institucemi uznávána jako hlavní zástupce a mluvčí sektoru zemědělských a rybářských družstev. V současné době zastupuje zájmy cca 40 000 zemědělských družstev zaměstnávajících asi 660 000 lidí a disponujících ročním obratem přes 300 miliard eur.

Zvolení českého zástupce do úzkého vedení jedné ze dvou největších evropských zemědělských organizací je o to významnější, že v současnosti vrcholí na evropské úrovni jednání o budoucí podobě Společné zemědělské politiky EU na dalších sedm let. Hlas českých zemědělců, kteří jsou již dnes vnímáni jako jedni z nejaktivnějších z nových zemí EU při jednání o reformě SZP, tak může být ještě posílen.

Ing. Pýcha k tomu řekl: Zemědělský svaz vždy podporoval myšlenku tržně orientovaného zemědělství, které je především producentem kvalitních potravin a tyto myšlenky budu obhajovat i v rámci reformy společné zemědělské politiky. Konkurenceschopnost zemědělců je vzhledem k prohlubující se globalizaci trhu s potravinami a zemědělskými komoditami stále více spojena s dobře fungujícími a konkurenceschopnými družstvy. Individuální zemědělský podnik či individuální farmář, byť třeba velký, se velmi těžko může účinně bránit tlaku v rámci potravinového řetězce, či se prosadit na světovém trhu.“ (Zdroj:www.zscr.cz)

Žádné komentáře:

Okomentovat