"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

neděle 4. listopadu 2012

ODS respektuje přání kmotrovské.

"Nasypali jsme si popel na hlavu, napovídali spoustu slov, propátrali možnosti. Naslibovali sobě, jak se polepšíme  a jak budeme neúnavně makat. Víc na nás nikdo nemůže chtít."
Takováto čísla mají na vozech účastníci kongresu ODS v Brně. Všichni obdrželi čísla náhodně, jak stáli v pořadí, bez pomoci kmotrů a neúplatných úředníků?


Možná snad, když všechno dobře dopadne, tak v ODS vybojují nějakou tu kosmetickou úpravičku. Víc nemůžou a nezmůžou, pokud chtějí udržet alespoň ještě chvilku bradu nad hladinou.

Kongres ODS však nepřijal usnesení o tom, aby zástupci ODS při koaličních jednáních trvali na nezvýšení daní, na zrušení Kalouskova balíčku. Naopak, na chudý lid musí být přísnost. Usnesením kongres vyzval rebelující poslance, aby respektovali většinové stanovisko poslaneckého klubu. Paradoxně tak kongres naplnil tlachání řady delegátů o jasné zprávě voličům. Jasná zpráva pro voliče tu je. Jasná bezezbytku: "Pro utužení kázně koaličních i nezařazených poslanců máme strašidelnou pohádku o předčasných volbách."

Strašidelnou pohádku vyšperkovanou tisíckrát opakovanou a dle momentální situace několikrát učesanou lží. Po ztrátě jasné většiny a následné ztrátě většiny těsné, je zde poslední verze tolik omílané lži: než vládnout v agonii, tak to raději předčasné volby.

"Budeme vládnout v koaliční menšině, za pomoci přeběhlíků. Vládnout třeba v křeči, v agonii. Alespoň do té doby, než se zadaří prosadit a legalizovat rozkrádačky, zejména důchodovou reformu."


Za čtyři miliony, které stál kongres, se delegáti neměli zle. K jídlu byly řízečky, srnčí hřbety s brusinkami a karlovarským knedlíkem, kuřecí soté, které mohli spláchnout fasovanými nealko nápoji.  A když se jim přepily? V malém baru v tunelu mezi oběma pavilony na výstavišti frčel tvrdý chlast i víno. Velký panák fernetu či vodky přišel na 70 korun.

Proto se nesmělo poblíž proskleného baru natáčet a fotografovat, takže nekompromisní ochranka hatila všechny pokusy reportérů a vykazovala je do vedlejší chodby.

Žádné komentáře:

Okomentovat