"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

úterý 2. října 2012

STOP sociální reformě (a ministrovi Drábkovi).

(tisková zpráva) Iniciativa ProAlt v pondělí 1. října 2012 zahájila novou kampaň *Stop sociální reformě*, jíž poukazuje na reálné dopady jednotlivých opatření tzv. sociální reformy Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Soustředí se na ty aspekty, o nichž se ministr Drábek i celá vládní koalice snaží mlčet.


Součástí kampaně jsou krátké filmové spoty, v nichž na rozdíl od informačních videí Ministerstva práce a sociálních věcí vystupují skuteční lidé, jichž se reforma konkrétně dotýká. Filmové spoty nabízejí alternativní pohled na důsledky zavedení sKarty, systému DONEZ a transformaci veřejné služby a politiky zaměstnanosti.


Webové stránky kampaně na adrese http://www.stopsocialnireforme.cz přinášejí nejen praktické informace pro veřejnost, ale také analýzy jednotlivých částí reformy, zkušenosti ze zahraničí a příběhy konkrétních občanů České republiky.


Právě osobní příběhy skutečných lidí bude Iniciativa ProAlt shromažďovat, aby je mohla analyzovat a použít v další diskusi o postupech ministra Drábka. V pondělí 1. října bude proveden výlep plakátů s výzvou „Sdělte nám své příběhy“ v Ostravě a následně dalších krajských městech ČR.

 Důvodem, proč kampaň začíná právě v Moravskoslezském regionu, odkud bude rozšířena i do jeho okresních měst, je skutečnost, že v tomto regionu je spolu s Ústeckým krajem nejvíce uchazečů o zaměstnání zařazeno na výkon veřejné služby a také jsou zde velké problémy související s nezaměstnaností. Během týdne se plakáty objeví také v Plzni, Českých Budějovicích, Brně, Hradci Králové, Jihlavě, Liberci, Ústí nad Labem, Pardubicích, Olomouci, Zlíně a Karlových Varech. Ve Středočeském kraji budou plakáty vylepeny například v Kladně.

Více:  Veřejná služba a nezaměstnanost: ZDE
sKarta – karta sociálních systémů: ZDE
DONEZ a nezaměstnanost: ZDE

Žádné komentáře:

Okomentovat