"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

úterý 2. října 2012

Metanol zabíjel pod patronací vlády.


"Stát je špatný hospodář," oznamovali po roce 1989 největší přisluhovači (hlavně prognostici) předlistopadového komunistického státního hospodářství jako Zeman, Kočárník, Klaus, Rychecký, Dlouhý atd. Praxe nás ovšem přesvědčuje, že stát je takový hospodář, jací jsou lidé v jeho čele.  Řeči o tom, že rozprodávání státního majetku je dobré hospodaření, normálně uvažující občan nemůže pochopit.


Česká privatizace na počátku devadesátých let se promyšlené privatizaci, která postupně probíhala v západních zemích, podobala se jen hodně vzdáleně. Klaus a spol. si z ní vzali prakticky jen název. Zhaslo se jako ve Formanově filmu - a právo zaplakalo. Privatizovaným bankám špinavé peníze nevadí, lidem však vadí padělané potraviny. Byly zrušeny normy na potraviny - podle Klause v nové době nejsou třeba, stačí kontroly hygienické nezávadnosti. Takže ti nejchamtivější potravináři v honbě za ziskem semelou do uzenin nezávadné kosti i chlupy, mouku nahradí nezávadnými rozemletými zbytky starého pečiva, sýry vyrobí z umělé hmoty a alkoholické nápoje zředí metanolem.


Česká vláda usilovně brání podnikatelskou mafii a vymýšlí směšná opatření, "aby se vlk nažral a koza (zisk) zůstala celá.". Z toho je jasné, že v procesu nezákonných mafiánských praktik je politická špička zainteresována (viz. Drábkovi úředníci). Na lidi, ale i na pověst země v zahraničí, naše demokraticky zvolené vedení kašle. Těch zemřelých 27 osob, ti všichni osleplí, ti všichni jsou obětí našich zcela neschopných vlád.


Ve Skotsku je už několik staletí státní monopol na alkohol, klíče od destilačních zařízení má pouze státní úředník, za jehož přítomnosti se uskutečňuje celý proces destilace. O každé destilaci je veden podrobný protokol, všechny destiláty jsou jednoznačně změřeny co do množství a pečlivě označeny. Pak je vše zapečetěno a odpečetěno až při další várce.  Potom mohou Skotové být hrdi na své Whisky. Alkohol musí být pod kontrolou i v tak podnikatelsky vyspělé zemi jako je Spojené království. (Jiří Krž, 2.10.2012)

Žádné komentáře:

Okomentovat