"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

čtvrtek 6. září 2012

Zemědělci vyzývají k dvouhodinové generální stávce 27. září ve 12 hodin.


4.září zemědělské odbory vyzvaly své členy a odboráře jiných svazů i všechny ostatní pracovníky, aby se zapojili do generální stávky na protest proti vládní politice. Začít by podle nich měla 27. září ve 12:00 a trvat by měla dvě hodiny. Zemědělské odbory jsou členem druhé největší centrály v ČR - Asociace samostatných odborů (ASO).

Největší odborová centrála v zemi s několika stovkami tisíc členů - Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) - o výzvě zatím nemá informace. Vedení ČMKOS se má sejít 17. září.

Cílem stávky je vyjádřit hlubokou nespokojenost a nesouhlas s politikou vládní koalice. Podle odborářů se vláda "pasovala do role spasitele země", přitom České republice, tj jejím občanům,  svým jednáním škodí. Zvyšování daní a jeho dopad na lidi s nízkými příjmy, rodiny s dětmi, důchodce a postižené je projevem nehumánního, antisociálního chování členů vládní koalice. Nejvíc vládní koalice pohrdá těmi občany, kteří se nemohou bránit. To dokázala ve středu, když zmrazila růst veškerých důchodů. Přitom se denně veřejnost dozvídá o milionových krádežích a úplatcích politiků a jejich "kmotrů".

Strašení Řeckem či poukazování na země, kde jsou na tom ještě hůř než my, je jen tragikomickou zástěrkou. ODS (ostatní vládní strany jsou už u voličů odepsané) se jedná o udržení moci za každou cenu, tedy násilím (zvyšováním daní a omezováním důchodů).

Žádné komentáře:

Okomentovat