"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

neděle 9. září 2012

Fotbalovou reprezentaci ČR včera asi chránili všichni svatí.


Dánsko - Česká republika 0:0

 Fantastické zákroky brankáře Petra Čecha a zbrklost Dánů nejen ochránily český výběr od drtivé porážky, ale dokonce mu umožnily přivézt si z Dánska bod za bezbrankovou remízu.

 Od první minuty utkání Dánové český tým převyšovali po všech stránkách, od vynikající míčové techniky, přes rychlost a start na míč, až k bojovnosti a houževnatosti. Nebýt v Bílkově výběru už zmíněný Čech a Jiráček s Gebre Selassiem (donedávna hráči Gambrinus ligy) asi by pro český tým utkání skončilo katastrofou, protože by se asi nedostal ani přes půlicí čáru.

Způsob, jakým trenér Bílek pohrdá Gambrinus ligou, je do nebe volající. To, co v Kodani předváděla polovina vybraných legionářů, by svedl i druholigový český výběr. Hráči působili dojmem, že se vidí poprvé v životě. Statická hra českého týmu byla vodou na mlýn rozběhaných Dánů. Než stojící český hráč zpracoval přihrávku, byli u něho tři Dánové, a pokud mu míč nevzali, tak ho donutili k ukvapené špatné přihrávce na jiného stojícího hráče.

V minulosti trenéři reprezentace stavěli na základu tvořeného hráči jednoho ligového týmu (Dukla, Sparta, Trnava), ke kterým zařadili nadprůměrné hráče z jiných týmů. Mentalita českých (i slovenských) sportovců je trochu jiná než profesionálních hráčů-strojů ze západu, kteří hrají svou individuální hru bez ohledu na to, v jakém jsou týmu a kdo hraje vedle nich. Čeští hráči však mají v genech kombinační hru, která přináší efekt i při menší fyzické námaze. Náznaky takového fotbalu se ukázaly těsně před koncem utkání v Kodani, když přišli na hřiště plzeňští hráči Darida s Rajtoralem, kteří společně s bývalými Plzeňáky Jiráčkem a Rezkem začali kombinovat po paměti.

 Vynášet do oblak všechno co je v zahraničí a pohrdat vším českým (mimopražským) je už tradičním sportem pražských novinářů, a většiny Pražanů. Media i reklamní agentury zřejmě také ovlivňují výběr reprezentantů, důvody proč však jsou zařazováni známí i neznámí legionáři (Vydra, Suchý), jejichž hru není možné konfrontovat s hrou domácích hráčů, jsou asi jiné.

 Dánsko: Andersen - Jacobsen, Kjaer, Agger, Wass - Kvist, Kristensen (58. Andreasen) - Rommedahl (80. Mikkelsen), Eriksen, Krohn-Dehli - N. Jörgensen (71. Cornelius). Trenér: Olsen.

ČR: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Suchý, Kadlec - Hübschman, Plašil (75. Darida) - Vydra (72. Rajtoral), Jiráček, Rezek (90. Hušbauer) - Pekhart. Trenér: Bílek.


Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Německo).

 ŽK: 3:0 (Kvist, Cornelius, Mikkelsen).

 Diváci: 24.004.

Žádné komentáře:

Okomentovat