"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

úterý 4. září 2012

Bavoráci spojili zemědělský veletrh s pivním festivalem.


Malá dolnobavorská vesnice Karpfham,  která je částí města Griesbach im Rottal, zažívá jednou ročně obrovský nápor návštěvníků. Zásluhu na tom má pivní festival, kterému dali před stoletími základ koňské trhy. Vedle pivní slavnosti se koná zemědělský veletrh. "Bez sedláků by festival nestál za nic," říká Gottfried Kopplstätter, obchodní zástupce festivalu. V době od 30. srpna do 4. září (stejný termín jako Země živitelka) se očekávala návštěva 450.000 lidí.

Hlavní část festivalu se odehrává na zábavní ploše o velikosti 2,5 ha, kde mimo obrovského ruského kola a podobných atrakcí je 6 pivních stanů se 16.000 sedadly. Výstaviště má 5 ha volné plochy a 0,5 ha kryté plochy. V letošním roce se přihlásilo 450 vystavovatelů z celého Německa i z okolních zemí. Už se stalo tradicí, na festivalu nachybí nejznámější německé podniky. Ve větší účasti vystavovatelů. brání nedostatek výstavní plochy. Mimo zemědělské techniky jsou vystavována energetická zařízení, komunální technika, automobily všech značek, přístroje do domácnosti a také zemědělská technika.

Zahájení festivalu Rottal-Show 30. srpna doprovázel celodenní déšť, který pokazil dojem z historického průvodu, neboť účastníci se chránili deštníky. V průvodi jelo také mnoho koňských spřežení táhnoucích vozy se sudy piva 4 bavorských pivovarů. Ve stanech déšť nevadil.

Žádné komentáře:

Okomentovat