"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

čtvrtek 27. září 2012

Šéfovi Sparty Křetínskému se nejedná o penaltu, ale o odstavení Viktorie Plzeň.


Šéf letenského klubu AC Sparta Daniel Křetínský musí prý fotbal dotovat ze svého hlavního byznysu. "Ročně přicházíme v průměru o sto milionů korun," řekl v rozhovoru pro Ekonom. Je spokojen však s tím, že posílí svoji pozici v klubu - získá 40 procent akcií, zbývajících 60 procent zůstane skupině J&T.

Křetínský říká, že do zisku se opět dostane, ale za situace, že do Ligy mistrů postoupí jedinkrát za tři roky. "Jedna účast by Spartě přinesla nějakých 450 milionů a bohatě pokryla ztráty z těch dvou prodělečných let." Zahrnuje do toho i peníze z transferů hráčů. Hodně si teď slibuje od opětovného návratu trenéra Jaroslava Hřebíka, tentokrát v roli generálního sportovního manažera, kde vystřídal Jozefa Chovance. Obliba Hřebíka je u Křetínského už proslulá.

Křetínského pozice v klubu má brzy ještě posílit. Obecně v evropském fotbale platí, že hodnotu fotbalového klubu určuje z 80 procent tržní hodnota jeho hráčů, ale v případě Sparty jsou to pozemky, na nichž stojí stadion. Ty v roce 2002 stát některé odprodal Spartě za dvacet milionů, i když skutečná cena podle nezávislého posudku měla být 200 milionů.

Křetínský o fotbalový majetek přijít nechce. Tvrdí proto, že na Letné ještě nikdy nebyl lepší tým hráčů i manažerů, než je teď. Herní styl Sparty porovnává s londýnskou Chelsea, přičemž konkurenční Slavii zase připodobnil k Arsenalu.

"Pro začátek by nám stačilo, kdybychom hráli alespoň jako někdo z druhého konce Premier League," říká Aleš Řebíček, Křetínského konkurent ze Slavie. Jestli něco kolegovi závidí, tak to, že má kryty záda J&T a ztráty jej nemusejí tolik bolet.

Spartě se právě jedná o peníze z Ligy mistrů. Křetínský, který přišel z Brna do Prahy, není schopen pochopit, že nejlepší  fotbal se hraje v současnosti v Plzni, kde se zdaleka neprotáčí tolik špinavých peněz jako v Praze. Chce Plzeň zlikvidovat. Když to nejde na hřišti, pokouší se prostřednictvím  podezření z korupce. Má samozřejmě k dispozici celou armádu pražských pisálků, kteří za vstupenku jsou ochotni napsat třeba, že Viktorie Plzeň má zbraně hromadného ničení. Zarážející je, proč na Křetínského hru a tajnůstkářství přistoupil šéf Asociace Jaroslav Pelta.  Má snad také strach z rychlého vzestupu Viktorie Plzeň?

Žádné komentáře:

Okomentovat