"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

středa 4. července 2012

Fotbal: Petržala odchází z Plzně do Augsburgu.


Fotbalový reprezentant Milan Petržela (169 cm) přestoupil z Viktorie Plzeň do německého celku Augsburg. Ve čtrnáctém týmu minulé sezony Bundesligy podepsal smlouvu na tři roky a stane se tak spoluhráčem jiného českého fotbalisty Jana Morávka.

Devětadvacetiletý Petržela strávil v Plzni více než čtyři roky a vypracoval se mezi klíčové hráče. Měl výrazný podíl na loňském vydařeném působení v Lize mistrů i na mistrovském titulu Viktorie. Rovněž se dostal do reprezentace, kde však neměl šanci vystřídat oblíbence trenéra Bílka, ani když se jim nedařilo. Svými výkony však zaujal fotbalové  odborníky v zahraničí.

Jedenáctinásobný reprezentant Petržela je odchovancem Drnovic. První ligové zápasy odehrál ve Slovácku, kde si ho vyhlédla Sparta. Tam však nedostal tolik prostoru, a tak se přes Jablonec dostal do Plzně. Celkem v české lize odehrál 213 zápasů a vstřelil 26 branek. Po Petru Jiráčkovi je to druhý kmenový hráč Viktorie Plzeň, který letos odchází do Německa. Do německého Wolfsburgu míří i královéhradecký Václav Pilař, který byl v Plzni na hostování.

Podle neoficiálních zpráv Plzeň i Hradec Králové dostanou za oba přestupy po 10 milionech korun. Tyto přestupy ještě nejsou uvedeny na německé transferlistině (DFL). Tam je doposud zaznamenán jen přestup Gebre Selassie, za kterého SV Werden Bremen zaplatil Slovanu Liberec 33 milionů korun.

Doposud nejdražším českým hráčem historie je Pavel Nedvěd, za něhož Lazio Řím zaplatil Spartě 81 milionů korun, ale později ho téměř za miliardu (962 mil. korun) prodal Juventusu Turín.
Žádné komentáře:

Okomentovat