"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

čtvrtek 14. června 2012

Rakouští sedláci jsou nespokojeni s cenami produkce.


Rolnický svaz v rakouském příhraničním okrese Gmünd zahájila propagační kampaň zemědělství v okrese, v němž aktivně hospodaří 1.355 sedláků.


V současnosti každý sedlák v gmündském okrese vyrábí potraviny pro 110 lidí. Je to jedenáctkrát víc než v roce 1950.  Sedláků však ubývá, od roku 2000 se jejich počet snížil o čtvrtinu. Hlavním důvodem jsou nízké výkupní ceny produkce, která stagnují, kdežto v maloobchodu ceny potravin neustále stoupají.

Rolnický svaz nechce nepříznivým podmínkám ustoupit bez boje, staví se k nim čelem. V posledních dnech zahájil kampaň na zlepšení image zemědělců tím, že na čtyřech místech okresu Gmünd instaloval velké bilbordy (5 x 3,5 m), na nichž je veřejnost informována, že zemědělci okresu jsou schopni zajistit potravinovou jistotu i kapacitu pro obnovitelné zdroje energie.

Předsedkyně Rolnické komory Martina Diesner-Wais říká, že 83 procent spotřebitelů oceňuje vysokou kvalitu regionálních potravin, které jsou neustále pod přísnou kontrolou, a dělá sezónní nákupy u sedláků. Nezanedbatelná je skutečnost, že zemědělství v okrese zajišťuje 3.400 pracovních míst.

Žádné komentáře:

Okomentovat