"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

středa 6. června 2012

EURO 2012: Rusové počítají s jasným vítězstvím nad ČR
Tento týden se v ruských mediích objevují dlouhé články k pátečnímu utkání ruského týmu s českým týmem trenéra Bílka. Ruští sportovní komentátoři rozebírají všechny okolnosti a šance a předpovídají jasné vítězství Advoccatova ruského týmu.

Český tým považují za slabší už z toho důvodu, že na Euro podivným způsobem do baráže postoupil přes Skotsko. Rovněž český postup přes Černou Horu nebyl přesvědčivý. Do třetice porážka s Maďarskem prý signalizuje, že Česká republika bude pro Rusy snadné sousto.

Bývalý záložník Zenitu Petrohrad a ruský reprezentant Vladislav Radimov tvrdí, že Rusové jsou o třídu výš. Radimov prý ví, jak ČR snadno porazit. Hrál proti ČR na Euru v roce 1996, kdy Rusko s ČR remízovalo 3:3, když ztratilo jasné vedení 2:0. ČR se potom probojovala až do finále, v němž prohrála s Německem až v prodloužení.

 Radimov velice oceňuje brankáře Petra Čecha, o kterém říká, že je nejlepším brankářem Evropy, lepší než oba ruští brankáři, ale jeden hráč nic sám nesvede.

Obrana, podle Radimova, je jasně lepší ruská, která v deseti posledních utkáních dostala 4 góly, kdežto obrana českého týmu v osmi utkáních dostala 8 gólů. O tom, že ruská obrana je vynikající, hovoří i český hráč Marek Suchý, hrající v ruské lize.

Rovněž ruská záloha by českou měla přehrát. V českém týmu je sice dobrý hráč Arsenalu jedenatřicetiletý  Tomáš Rosický, a to je všechno. Naopak v ruské záloze jsou úspěšní střelci Širokov a Buffon.

Podle Radimova má v útoku Dike Advoccat lepší výběr než Bílek, který má k dispozici jen Necida a Baroše. První strávil většinu sezóny na lazaretě, druhý byl vyhozen z Liverpolu a stačí sotva na tureckou Galatasaray. Oba zastíní ruský´útočník Keržakov, případně Aršavin.

Podle sázkových kanceláří je kurz na Rusko 1,9, na ČR 4,2. Zda se předpovědi splní se  v pátek večer ukáže ve Vratislavi.

Žádné komentáře:

Okomentovat