"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

neděle 17. června 2012

Déšť probudil české fotbalisty, kteří potom ničili Poláky.


Česká republika - Polsko 1:0 (0:0)


Donekonečna v mediích omílaná účast Rosického v českém týmu byla vyřešena v sobotu odpoledne oznámením, že Rosický nenastoupí.  Jeho rozhodnutí se ukázalo jako správné, i když Kolář , který ho nahradil, není tak výrazným hráčem, je spíš málo viditelným dělníkem pole. Rosického absence určitě vyburcovala zbytek týmu, který si uvědomil, že spoléhat na glorifikovaného šéfa už se nemůže a musí zabrat a na hřišti poctivě makat.

Poláci na český tým vlétli jako německá armáda na SSSR. Kdyby v 15. minutě vedli 3:0, nemohl by se nikdo divit. Polští hráči v těchto chvílích měli raketový start na míč, Češi nebyli schopni zpracovat míč ani rozehrát. Za to, že neskončil v české brance mají největší podíl zbrklí Poláci, kteří kolem zděšené české obrany pobíhali, jak jim bylo libo, ale jejichž střely byly neuvěřitelně nepřesné. Češi začali nakopávat míče na Baroše, který dokázal jen faulovat polské obránce, takže Poláci se dostávali snadno k míči. Ostatní čeští hráči nebyli schopni na ten fofr reagovat, jen pobíhali mezi polskými přihrávkami nebo stáli a přihlíželi.

Potom přišla průtrž mračen, ale hrálo se pořád. Po čtvrthodinovém dešti to vypadalo, jako by nastoupila jiná mužstva. Poláci najednou ztratili sílu, zvlhl jim prach a zastavili jak Němci u Stalingradu, ubrali plyn, hra se vyrovnala a Češi najednou měli míč pořád častěji na kopačkách. V poločase byl stále nerozhodný stav, který vyhovoval víc českému týmu. Nic na tom nezměnila ani zpráva z Varšavy, že Rusové prohrávají s Řeky.

V druhém poločase se hra českého týmu ještě zlepšila, i když hlavní podíl na tom měli nervózní a unavení Poláci, kteří slevili ze svého počátečního zoufalého úsilí. Jejich naděje výrazně zmenšil v 72. minutě Jiráček,  který po dlouhém běhu z české poloviny dostal od Baroše výbornou přihrávku, dlouhou kličkou si položil polského obránce a přízemní střelou poslal míč za záda nešťastného polského brankáře Tytoně. Poláci potřebovali vstřelit dvě branky, ale na to neměli síly, hlavně si nevěřili. Naopak český tým zlepšil kombinaci a pokoušel se útočit, ale hlavně nepustit Poláky do drtivého útoku. To se povedlo, i když v posledních vteřinách čtyřminutového prodloužení, při křečovitém polském tlaku, mohl být český postup zkomplikován. Míč, který přelétl brankáře Čecha, akrobaticky hlavou vyrazil Kadlec.

Sestavy:
Česká republika: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Hübschman, Plašil - Jiráček (84. Rajtoral), Kolář, Pilař (88. Rezek) - Baroš (90. Pekhart). Trenér: Bílek.

Polsko: Tytoń - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch - Dudka, Polanski (56. Grosicki)- Blaszczykowski, Murawski (73. Mierzejewski), Obraniak (73. Brožek) - Lewandowski. Trenér: Smuda.

Branka: 72. Jiráček.

ŽK: Limberský, Plašil, Pekhart - Murawski, Polanski, Wasilewski, Blaszczykowski, Perquis.

Rozhodčí: Thomson - Ross, Rose (všichni Skotsko).

Diváci: 42.000.

1 komentář:

  1. Všechno špatně!!! Kulový zavřel Baroš, jedna vlaštovka jaro nedělá a naopak aroganci některých našich reprezentantů to ještě vystupňovalo (viz. Baroš včera večer v TV). Dnes v novinách: Bílek prý dělá fotbal, že ho baví (asi se trochu spletl, chtěl říct, že ho živí). No a hlídač dveří (Rosický) má bebínko stále veliké.

    OdpovědětVymazat