"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pátek 22. června 2012

Čeští fotbalisté na EURU skončili.


Česká republika - Portugalsko 0:1 (0:0)


Portugalci měli Ronalda, Češi měli Baroše. Jak kterému týmu byly fotbalové hvězdy platné, to si může  každý divák vyhodnotit sám.  V první řadě by měl trenér Bílek sundat oranžové brýle a nasypat si na hlavu popel.

Pokrytectví v podání fotbalových expertů a novinářů doprovázelo české vítězství ve skupině. Objektivně uvažující pozorovatel  viděl v utkáních s Řeckem a Polskem více štěstí než velký výkon českého týmu. Proč ovšem trenér Bílek tvrdošíjně nasazoval do hry hráče, kteří jsou dávno za zenitem velké výkonnosti a jsou slabším průměrem v zahraničních soutěží, to je záhada.  Ani ve fotbale není možné čekat soustavně na zázraky.

Bílek a Rosický se můžou bít v prsa a vyvolávat slávu nad nízkou porážkou a kritiky umlčovat postupem mezi nejlepších osm evropských týmů, ale každý průměrný znalec fotbalu ví, že reprezentovat ČR mohli hráči, kteří jsou v lepší formě než někteří legionáři v Bílkově výběru.

ČR: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Hübschman (86. Pekhart), Plašil - Jiráček, Darida (61. Rezek), Pilař - Baroš. Trenér: Bílek.

Portugalsko: Patrício - Pereira, Bruno Alves, Pepe, Coentrao - Meireles (88. Rolando), Veloso, Moutinho - Nani (84. Custódio), Postiga (40. Almeida), Ronaldo. Trenér: Bento.

Branka: 79. Ronaldo. Rozhodčí: Webb - Mullarkey (oba Angl.), Van Roekel (Niz.). ŽK: Limberský - Veloso, Nani.

Diváci: 55.590.

Žádné komentáře:

Okomentovat