"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

úterý 15. května 2012

Bez zelené nafty se zvýší dovozy a ceny potravin.


Prezident T.G.Masaryk kdysi nesouhlasil s pouličními demostracemi, zval vůdce demonstrací na Hrad a nabízel pomoc při prosazování jejich zájmů. Po osmdesáti letech takové informace o jednání prezidenta připomíná pohádku o hodném králi Miroslavovi. Kdo si dnes dovede představit, že by současný prezident podporoval zájmy demostrantů proti rádcům okrádajícím stát?

Vládu zemědělství nezajímá, i případná další jednání o zelené naftě budou asi ztrátou času, ničemu nepomůžou. Bohužel podobný výsledek zřejmě přinesou i plánované protestní akce. I když možná naplní první stránky novin a transparenty se objeví v televizním zpravodajství, zelenou naftu nezachrání. Současná vládní koalice už dospěla do stavu, že sleduje jen svoje zájmy, potřeby státu a názory občanů už ji vůbec nezajímají. Tragicky smutné je, že se v této věci se zemědělců vůbec nezastal ani jejich povedený ministr, který se postavil do řady poslušných loutek a zmohl se jen na prohlášení, že s tímto rozhodnutím svazáckých principálů souhlasí.  

Pokud se zemědělcům podaří oprávněný stavovský protest zorganizovat na patřičné úrovni, může pomoci jen v tom, že připomene lidem, že zemědělci v této zemi ještě nevymřeli. 

Žádné komentáře:

Okomentovat