"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pátek 13. dubna 2012

Brno: Stop vládě!

Program protestního týdne v Brně:

Pondělí:
14:00 - Happening Iniciativy ProAlt, Za svobodné vysoké školy a Food Not Bombs na Náměstí Svobody. Cílem této akce je demonstrovat důsledky asociální neoliberální politiky a předvést, jakým způsobem pomáhají dobrovolníci z FNB lidem bez domova a finančních prostředků. Studenti z iniciativy ZSVŠ doplní program předčítáním esejů věnovaných sociální a politické filosofii. Iniciativa ProAlt zajistí petiční stánek a bude informovat o protestním týdnu Stop vládě.
18:00 - Kabaret Špaček. Iniciativa Za svobodné vysoké školy pořádá diskuzi s názvem Krize liberální demokracie? Protestní hnutí (Occupy, Indignados). Účast přislíbili Michal Vašečka, Ondřej Císař a Jakub Patočka.

Středa:
15:00 - Debata na téma: Role odborů ve společnosti, která se bude konat v zasedací místnosti odborů na Malinovském náměstí č. 4. Debaty se zúčastní předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství František Dobšík, zástupci studentů z iniciativy Za svobodné vysoké školy a hnutí ProAlt, kteří na akci srdečně zvou obzvláště ty, kteří jsou k roli odborů ve společnosti skeptičtí.
17:00 - Na Náměstí Svobody proběhne protestní meeting všech brněnských iniciátorů akce Stop vládě, jejímž cílem je kromě deklarace nespokojenosti širokého spektra občanů s vládními reformami, pozvání na hlavní demonstraci, která je naplánována na sobotu 21. 4. Ve 13 hodin na Václavském náměstí.

Čtvrtek:
17:00 - Program Fóra alternativ věnovaný otázkám přímé demokracie, sdílení informací a participativního rozpočtu. Účast zatím potvrdil Milan Valach. Místo bude upřesněno.

Sobota:
Společný odjezd na demonstraci v Praze.
Program protestního týdne Stop vládě v Brně pořádají ve spolupráci tyto organizace: Regionální rada odborových svazů JMK, ProAlt, iniciativa Za svobodné vysoké školy, Svaz důchodců, Klub společenských věd, Nová antikapitalistická levice, Hnutí za přímou demokracii, Akční spolek nezaměstnaných, Alternativa zdola, Nesehnutí, Food Not Bombs.
www.stopvlade.cz

1 komentář:

  1. O tom televize nemluví. Kdyby se někde sešlo pět hajlujících nácků, určitě bychom to slyšeli každou půlhodinu a četli všude.Za rozkradení státu a rozdělení a demoralizaci lidí mají hlavní podíl novináři. V první řadě je třeba vyrovnat se s těmahle prodejnýma děvkama. Žádná škoda jich nebude.

    OdpovědětVymazat