"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pátek 17. února 2012

Další vídeňský Opernball.

Dnes o 22. hodině ve Vídni bude zahájen tradiční Ples v opeře, událost důležitá pro smetánku z celého světa i pro odpůrce prezentace přepychu, kteří budou před budovou opery protestovat. Hvězdou letošního plesu má být rumunská sopranistka Angela Gheorghiu.

Ples v Opeře má už svou zajímavou historii. Jeho kořeny sice sahají do Habsburské monarchie, ale první ples v Opeře se konal až za Rakouské republiky, v roce 1935, kvůli dobročinným účelům. Před druhou světovou válkou se konal jen čtyřikrát, po roce 1939 jeho konání nacisté zakázali. Po válce nebylo na obnovení plesu ani pomyšlení, Rakousko se zmítalo v hladu a bídě, budova Vídeňské opery byla poškozena bombardováním. V roce 1955 byla oprava budovy Vídeňské státní opery dokončena a až v roce 1956 začala skutečná tradice Plesu v Opeře.

Mimo "běžných" jídel, jako jsou Bretaňský humr s avokadem a řeřichou, Pot au feu jarní kuře nebo Varhona čokoládový dort, budou si účastni plesu moci pochutnat na Frankfurtském párku za 9,50 eur (239,40 Kč).

Žádné komentáře:

Okomentovat