"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pondělí 13. února 2012

Alexandr Tomský, budovatel "Tunelu ministra Bendla."

Tomský o Budvaru: „Po deseti letech váhavých pokusů změnit status pivovaru na akciovou společnost, aby stát mohl alespoň rozhodovat o investicích a výdajích, se teď po ministrově rozhodnutí udělat po osmi letech audit ozval mediální řev potrefených. Firma, která nekontrolovaně vydává stamilióny ročně na investice a reklamu, se nutně zahnízdila ve své chudé lokalitě a každá změna statutu leckoho ohrožuje. Socialistický hejtman a člen správní rady žádá na vládě garanci, že stát pivovar nikdy nezprivatizuje, jako by nevěděl, že budoucnost uzákonit nejde, zato ale jde o základní funkci státu nákládat se svým majetkem.“ (http://blog.aktualne.centrum.cz)

Bez známosti tragických následků Klausovy privatizace, při níž byl prakticky rozprodán do zahraničí a zlikvidován český průmysl, jistě by nikoho nenapadlo reagovat na zvratky jakéhosi pisálka, jehož duševní obzor omezují paláce na Václaváku a nedostatek pohybu mezi lidmi, kteří nekradou. Jak by asi vysvětlil slovo nekontrolovaně, když všechny kroky ředitele Budvaru jsou potvrzovány zástupci státu?Tomského články jistě nejsou zdarma, ve vzduchu jsou velké peníze z akce, jež má nejlepší šanci dostat název „Tunel Petra Bendla.“ Ostatně i důkladně profiltrované reakce čtenářů na článek potvrzují ubohé morální vlastnosti autora.

Mimo jihočeského hejtmana Zimoly se na obranu zájmů obyvatel českého státu a jihočeského kraje odhodlaně postavil poslanec Doktor:

"Vyzývám premiéra, aby byl neprodleně odvolán člen dozorčí rady podniku Tomáš Jindra z titulu podjatosti. Žádám, aby byl odvolán také jako člen kontrolní skupiny," řekl poslanec Michal Doktor. Připomněl, že při svém odchodu z ODS se zavázal podporovat vládu, ale že jeho důvěra v ministra zemědělství je v současné době na "bodě nula“. "Vyslovuji obavu a spatřuji neakceptovatelné riziko plynoucí ze složení kontrolní skupiny, kterou vyslal Bendl na státní kontrolu Budějovického Budvaru. Absolutní podíl na odhadní tržní ceně Budvaru tvoří duševní vlastnictví a schopnost prodávat na světových trzích. Únik několika dokumentů a dosazení patřičně naladěného ředitele to může zvrátit v řádu hodin." dodal s tím, že jediné, co požaduje, je ochrana současné hodnoty Budějovického Budvaru, kterou prý může Bendlovo nešetrné jednání poškodit. (Jiří Krž, 13.2.2012)

Žádné komentáře:

Okomentovat