"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

čtvrtek 19. ledna 2012

Rakušané chtějí financovat dálnici i železnici v jižních Čechách.

V sobotu se v Třeboni uskutečnilo jednání ministra hospodářství Martina Kuby se zástupcem hornorakouského hejtmana Franzem Hieslem a generálním ředitelem Raiffeisenlandesbanky Ludwigem Scharingerem. Jednání se z české strany také zúčastnil ministrův poradce Adam Kotlík, poslanec Václav Baštýř, šéf Regionální agrární komory Pavel Dlouhý a šéf Jihočeské hospodářské komory Miroslav Dvořák. Jednalo se o spolupráci, hlavně o dopravní spojení mezi oběma regiony. Setkání proběhlo v přátelské atmosféře.


Lidé v jižních Čechách jsou stále silněji orientováni na Rakousko, konkrétně Českobudějovicko a Krumlovsko na Linec. Cítí se být Prahou znevýhodňováni a co se týče vylepšení dopravního spojení, doufají v Horní Rakousy, že pomohou s výstavbou komunikací na českém území. K tomu strany dohodly společný postup.


Hiesl představit v dopravním výboru českého parlamentu hornorakouské dopravní projekty. Podle tohoto plánu bude v roce 2015 dokončeno rozšíření Summerauské dráhy až k hranici a výstavba rychlostní silnice S10 až na sever Freistadtu. Šéf raiffeisenky Scharinger usiluje o smíšené veřejnoprávní a privátní financování dílčích úseků dálnice. „Našim přátelům v jižních Čechách pomůžeme," slíbil Hiesl.

Žádné komentáře:

Okomentovat