"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

úterý 24. ledna 2012

Holešovská výzva je nepolitická občanská iniciativa.

• Holešovská výzva se profiluje jako nepolitická občanská iniciativa, /ve smyslu pravolevé orientace a jiných ideologických hledisek/
• Holešovská výzva odmítá jakoukoliv spolupráci s kteroukoliv parlamentní politickou stranou  
• Holešovská výzva nemá hierarchii ani žádnou „stranickou“ disciplínu. Patří všem a každý hlas a názor má stejnou váhu. Na příjímaní důležitých rozhodnutí má vliv pouze a jen většinový názor, ne rozhodnutí „vedení“ nebo dokonce pouhého jednotlivce 
• Naší představou fungování a pokračování Holešovské výzvy je principdemokracie zdola, odmítáme projevy jakéhokoliv autoritářství či prosazování názoru jednotlivce jako  názoru celé iniciativy  
• S parlamentními stranami jsme ochotni jednat pouze o organizačních otázkách předčasných voleb a zásadních reformách politického systému, aby byl zajištěn   jejich hladký průběh.
Více:
www.holešovskávýzva.začít.cz

4 komentáře:

 1. Copak,čte se to dobře,že jo?Ale už jsem pár těch pěkných prohlášení přečetl,všechny byly tuze pěkňoučké,ale co pak,že?Humus,to je slabé slovo.Stačí se podívat na ty kreatury,kterými nás denně obšťastňují masmédia.Ale já vám něco prozradím-nikomu ani muk!!Já se na ně dívám rád,pohled na ty upocence pomáhá výborně mé střevní peristaltice...Díky,pánové,když nikomu,mně pomáháte!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kde jsou ty časy, kdy se chodilo do práce v klidu a bez stresu. Pracovalo se v pohodě, přesčasy byly vypláceny automaticky a kdo byl ochoten dělat horší práci(ale i lépe placenou) dostal stabilizační králikárnu(dnes byt za 2-4.000 000,-Kč), tehdy byt 1+1 stál 7.500,-Kčs a 3+1 stál 15.000,-Kčs. Dělníci, kteří byli ochotni dělat přesčasy, tak mívali plat až 5 000,-Kčs. Úředníci měli za socialismu platy pouze na úrovni dělníky nebo i méně. Nájem např. v 1+1 bytě činil 400,-Kčs měsíčně a eletřina, plyn a voda byly za pusu. Lidé se tehdy hodně usídlovali na vesnici, protože o práci nebyla nikde nouze. Práce byla povinná, pracáky a bezdomovce jsme znali pouze z pohádek pana Trošky. A pracovat museli i cikáni! Jak to ti komanči safra, safra, safra jenom dělali ???

   Vymazat
 2. Nevím,kolik máte let,ale dvacet nebo okolo těžko,protože s jejich životní filozofií-zahulíme,zítra uvidíme,je to moc neirituje.Ale to bude také jeden z cílů té kohorty nahoře,dát lidem chléb a hry.A také jim asi chybí možnost srovnání.Pokud dřív člověk držel hubu,do ničeho se nepletl a dělal své,měli se lidé samozřejmě LÉPE jak teď,o tom není sporu.Nějaká argumentace o frontách na banány za komunistů nemůže u soudného člověka obstát.Lidé měli kde SPÁT,to základní už dneska desítkám tisíc lidí chybí.Nebo byly ubytovny,kde se o své zaměstnance postarali.Zeptejte se někoho v těchto mrazech venku,co chce,jestli metrák banánů,nebo střechu s teplem nad hlavou.A netvrďte nikdo,že se jedná jen o pár lemplů a feťáků.Dneska může skončit na ulici každý,kdo si myslí,že ne,tak tam má už našlápnuto.Stačí jen nějaká maličkost a rozjede se kapitalistický moloch,který žere i svoje děti a není k zastavení.Jak by se jinak mohlo stát,že někdo nezaplatí v nemocnici 30kčs a po exekuci se po 77-letém dědovi chce 20 000?Co vy na to,pane Pospíšil?Ale,víte co?Vy už raděj nic neříkejte!

  OdpovědětVymazat
 3. Dneska si už dovolují otírat své odulé tlamy o Ch.Chaplina,jestli prý také nebyl nakažen tím morem socialismu,to jim nejde do hlavy....Sám se pak obhajoval,že se socialismem nemá nic společného,ale že by byl velice rád,kdyby měl každý na světě alespoň střechu nad hlavou.To jim těm kapitalistickým gaunerům stačí,aby zpozorněli!Copak,copak??Střechou to začne,že,pak práce,žejo,jídlo za práci,peníze,práva....A už je tady ten socialismus,žádné střechy,nadbytky žrádla raději vyhodíme,peníze ano,ale jen pro vybranou sortu gaunerů,ostatním jen aby nechcípli.Kapitalismus si rozvracet nedáme!!!

  OdpovědětVymazat