"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

čtvrtek 12. ledna 2012

Anheuser-Busch leze do Budvaru komínem, koupil Budějovický měšťanský pivovar.

Americko-česká pivní válka o známky českobudějovických piv dostává nový rozměr. Americká pivovarnická skupina Anheuser-Busch koupila nejstarší českobudějovický pivovar Samson (nyní Budějovický měšťanský pivovar - BMP).


Dostala se tak k velké části registrovaných ochranných známek s názvem Budweiser Bier. Američané si tím zároveň otevírají cestu k případné privatizaci čtvrtého největšího producenta piva v Česku – národního podniku Budějovický Budvar.


BMP prodala společnost Harvestor, ve které je akcionářem František Savov, podnikatel spojovaný s kontroverzními obchody kolem někdejšího majetku Socialistické svazu mládeže. Ovládá mimo jiné i knižní vydavatelství Mladá Fronta a média jako je E15, Sedmička, Strategie nebo dětská Mateřídouška.


Je otázka, za jakých podmínek a zda vůbec bude moci nyní Pivovar Samson dál prodávat svá piva s označením Samson a zároveň Budweiser Bier. Mediální zástupce Savova a Pivovaru Samson Michal Donath tvrdí, že celá transakce s Anheuser Busch souvisí s plánovanou zahraniční expanzí pivovaru.

Žádné komentáře:

Okomentovat