"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

středa 16. listopadu 2011

Ukvapení Černohorci poslali ČR na ME.

Neproměněné tutové šance, několik fantastických zákroků Petra Čecha a překvapivý průnik Petra Jiráčka černohorskou obranou jsou hlavní příčinami toho, že český reprezentační tým bude hrát na mistrovství Evropy. Na český tým se v Podgorici usmálo mnohem víc štěstí, než by si za nepřesnou hru zasloužil.


Domácí měli po větší část utkání převahu, vytvořili si šance, které přetížená česká obrana jen se štěstím odvracela, nebo Černohorci zahazovali. V 80. minutě utkání, kdy tlak domácích vrcholil a bylo otázkou času, kdy míč skončí v české brance, po náhlém protiútoku provedl Jiráček nevídaný kousek, když se s míčem protáhl přes tři bránicí Černohorce a nikým neatakován prostřelil brankáře. V té chvíli se domácí psychicky položili. Věděli, že na zvrácení výsledku už nemají síly.


Mimo Čecha a Jiráčka zaslouží pochvalu celá obrana, zklamáním byly výkony Rosického, Pilaře a Rezka, který působil nezájmem o hru a měl být střídán nejdéle v poločase. Téměř osudovým omylem Bílkovi mohlo být poslání na hřiště Koláře, který napodobil Rezka, když nebyl schopen míč přihrát ani odkopnout. Jen velkou obětavostí obránců se Kolářovy chyby dařilo napravovat.


Radovat je možné se z postupu na ME, nikoli ze hry. V Polsku a na Ukrajině budou soupeři nejméně na úrovni Černé Hory. Pokud trenér Bílek tým neposílí hráči s nadprůměrnou formou, při tak zmateném výkonu jako v Černé Hoře nemůže počítat s úspěchem. Jednou se štěstí odvrátí.

Žádné komentáře:

Okomentovat