"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

středa 13. dubna 2011

Demonstrace za zrušení zemědělské velkovýroby.

Od konce května do 9. června se v Německu uskuteční hvězdicová jízda traktorů, jejímž cílem je berlínské kancléřství. Zemědělci z jižního Německa, východního Friska a Hessenska budou tak demonstrovat za poctivé zemědělství provozované na selských usedlostech, šetrné k přírodě a ke zvířatům. Akci v rámci kampaně "Moje zemědělství - moje místo" organizuje oddělení mladých zemědělců ze Společnosti selského způsobu zemědělství (ABL) a Svaz německých producentů mléka z Dolního Saska.

Hvězdicová jízda je zopakováním demonstrace z 22. ledna 2011, která se uskutečnila pod heslem "Máme toho dost!". Cílem demonstrací je přinutit německé politiky k tomu, aby v Bruselu prosazovali jinou zemědělskou politiku, než kterou v poslední době začali prosazovat.

Tiskový mluvčí hvězdicové jízdy Jochen Fritz obvinil spolkovou vládu z toho, že prosazuje hlavně zájmy zemědělské velkovýroby a spekulantů s půdou. Prostřednictvím hvězdicové jízdy sedláci žádají preferenci selských dvorů a uzavření "agrofabrik". O téma "Moje zemědělství" je v regionech značný zájem.

Lea Unterholcer z mládeže ABL vyhlásila, že nastal čas změny zemědělské politiky, místo průmyslového zemědělství musí přijít selské ekologické zemědělství. Šance pro takové zemědělství nastává při změně zemědělské politiky EU. (Zdroj: Topagrar)

2 komentáře:

  1. Velké farmy obecně mají nižší hrubou marži na hektar, takže zákon o výhodě z velikosti tam neplatí. Já jsem také pro rodinné farmy, které dávají venkovu chrakteristické rysy a zaměstnanost. Ale bohužel u nás je díky socialismu vztah k půdě a rodinnému hospodaření totálně ztracen. Jeden známý mi vyprávěl, že když si pořídil ovce, tak hned stížnost, že ovce bečej a na vesnici nepatřej. Kam by asi měly patřit, snad na Václavák?

    OdpovědětVymazat
  2. Brzo pane budem bečet všichni,že není co žrát,nebo ano,ale za ceny,kdy je lepší nežrát,jít se napást trávy a zapít to vodou z rybníka.Přeháním?S touto vládní eskadrou diletantů a plzeňských judrů lze očekávat vše.Tak čekejme.Jinak si myslím,že ten socialismus toho tolik neztratil,jako vláda nynějších diletantů,kterí vymítají čerta ďáblem.Naše zemědělství za komanče fungovalo,zahraniční delegace se jezdily dívat na venkov,jak to dobře jde a měli obdiv a úspěch.V roce 80 jsme měli skoro 5 milionů vepřového.dřívější model nám zajišťoval úplnou soběstačnost v zemědělství.A ta také byla.Co dnes prosím?Sodoma se na vesnicích střídá s Gomorou.A kdo tu nechuť a pohrdání se zemědělstvím způsobil?A kecy,když něco nebude,tak se to prostě doveze?Paměť,pane,to je ono.

    OdpovědětVymazat