"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

neděle 20. března 2011

Sjezd ČSSD - vzestupná tragédie.

Nezaujatému pozorovateli musí být nepochopitelné, že profesor Valter Komárek nejen dokáže být členem současné ČSSD, ale ještě nechá ze sebe dělat Škrholu. S jeho ekonomickými názory se tato prospěchářská partička někdy naoko ztotožnila, ale ve skutečnosti za zdánlivě líbivými socialistickými frázemi se skrývá stejný cynizmus, materializmus a populizmus jako v ODS. Vzhledem k nemožnosti prosadit své názory, kvůli věku, zřejmě Komárek na bezvýznamnou roli v Sobotkově teátru přistoupil a nechal se dekorovat čestným předsedou.


Už složení delegátů sjezdu napovídalo, že sjezd je téměř věrnou kopií sjezdů Husákovy KSČ. Rozdíl byl jen v tom, že ČSSD není u moci. Objevili se sice řečníci, kteří vybočovali z "linie strany," ale ti byli ignorováni, jako by neexistovali. Jednání o volbě předsedy bylo připraveno hodně amatérsky, takže volba připomínala tragikomedii. Sobotka nebo Hašek? Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Oba stejně nesympatičtí a stejně záludní. Zvolen byl Sobotka, který vypadá uhlazeněji, takže snáze se bude uklánět před Klausem a vyklízet pole před současnou vládní koalicí.


Nově zvolený ÚV se velice chlubil účastí dvou žen. Jakým přínosem může pro vedení strany být Marie Benešová, je jistě záhadou. Trochu vyčnívá, tělesně i morálně, Jiří Diensbier, ale ten bude jistě brzy zpracován. Zdá se, že po odchodu Paroubka se z ČSSD stala nedefinovatelná a nevypočitatelná organizace, u které si politicky nevyhraněný občan nebude umět udělat úsudek.

2 komentáře:

  1. pod oranzovyma opratkama spina a svrab pred kterym je treba se chranit

    OdpovědětVymazat
  2. VK jako VK:
    Oba drive do ruda, dnes jeden oranzovy, druhy modry. Jeden za 18, druhy bez dvou za 20!

    OdpovědětVymazat