"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

úterý 31. prosince 2019

Čeští běžci ovládli 9. silvestrovský běh v Gmündu

První rekord závodu byl vytvořen už před jeho startem, neboť bylo 1060 startovních čísel. Tím byl překonán loňský rekord o víc než 100 účastníků. Jedná se o nejmasovější silvestrovskou sportovní akci v celém Rakousku.

V hlavních kategoriích na trati 6,5 km dominovali čeští běžci. Vítězem mezi muži se stal Jan Kreisinger v čase 19:57 minut, druhý byl František Linduška, třetí Martin Zajíc. čtvrtý byl loňský vítěz a držitel rekordu závodu (19:53 minut) Jakub Smetana, dále Jiří Csirik a Josef Soukup. Až na sedmém místě byl nejrychlejší Rakušan Stefan Apfelthaler. V závodě žen obsadily české běžkyně první tři místa v pořadí Valerie Soukupová (23:08 min.), Lenka Koubková a Kateřina Zemanová. Na čtvrtém místě byla nejlepší Rakušanka Christina Schön.

Silvestrovský běh v Gmündu probíhal za velké účasti diváků. Mezi běžci se s číslem 599 objevila i starostka  Gmündu Helga Rosenmayer.