"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

neděle 16. dubna 2017

Živý králík není vhodná hračka pro děti.

Německý Svaz ochrany zvířat před letošními velikonocemi vyzval spotřebitele, aby omezili spotřebu králičího masa a aby králíky nekupovali dětem na hraní. Důvodem jsou je neznalost lidí o základních potřebách králíků. 

K omezení výkrmu králíků vyzvali ochránci zvířat, protože se setkávají s nevhodnými způsoby ustájení a krmení. Nejhorší jsou přeplněné nevětrané klece, ve vekterých žijí králíci v mokrých výkalech. Takové prostředí je zdrojem různých nemocí a úrazů králíků, především rozbolavění tlapek. Králík pochází z volné přírody, měl by proto žít v podobných podmínkách i v králíkárnách. Pokud lidé chtějí králičí maso, měli by ho kupovat ze specializovaných výkrmen, kde mají králíci zajištěné ideální prostředí i výživu.

Kupovat králíky dětem na hraní je další způsob týrání zvířat. Králík potřebuje neustálý pohyb, což v dětském pokoji není možné. Rovněž časté hlazení a mazlení králíky silně stresuje. Po několika dnech takový dárek pro děti obyčejně končí ve zvířecím útulku. Před nákupem králíka by se zájemci měli důkladně seznámit, co takové zvíře potřebuje k životu,

Žádné komentáře:

Okomentovat