"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

čtvrtek 2. února 2017

Sedlák postřelil veterináře

V Německu došlo k dalšímu vážnému konfliktu mezi zemědělcem a veterináři. Podle zprávy Cuxhavener Nachrichten ve středu 1. února 20174 zazněly dva výstřely v jednom zemědělském závodě v Osterbruchu (okres Cuxhaven) nedaleko Otterndorfu v Dolním Sasku. 
Jeden tamní sedlák vytáhl zbraň a vystřelil na veterináře, kteří mu chtěli odvézt špatně ošetřovaná zvířata. Veterinární lékař byl zasažen střelou do břicha. Veterinární příkaz se týkal chovu skotu, ovcí a koní. Protože se sedlákem už v minulosti byly problémy, vzali si veterináři na pomoc 2 policisty, v jejichž přítomnosti k výstřelu došlo.

 Když rozzuřený sedlák vystřelil a zasáhl jednoho veterináře, odpověděl jeden policista varovným výstřelem do vzduchu, v zápětí byl pětapadesátiletý sedlák zatčen policisty. Okresní zvěrolékař, který měl letos odejít do důchodu, utrpěl těžké zranění, jeho stav je stabilizovaný, nejsou však vyloučeny kritické komplikace.

Událost vzrušila státní i politické orgány v kraji, protože něco takového se tam ještě nestalo. Kriminalisté zjistili, že sedlák držel zbraň legálně a při kontrole v roce 2011 ji měl jako zděděnou památku řádně uloženou ve skříni. Držení mu bylo povoleno, ale neměl povolení k nákupu nábojů. Zřejmě bude obžalován z pokusu vraždy.

Žádné komentáře:

Okomentovat