"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pondělí 16. ledna 2017

Když se sedlák rozzlobí, tak to stojí zato

Deset aut včetně dvou policejních 4. května 2016 poškodil čelním nakladačem traktoru třiapadesátiletý sedlák Peter F. z Aschebergu ve Šlesvicku-Holštýnsku, když ho rozlobil zvěrolékař, který za pomoci policie chtěl dát jeho zvířatům ušní známky.
Způsobená škoda za 20 minut sedlákova řádění, při němž jednu policejní dodávku obrátil koly vzhůru a na auto zvěrolékaře hodil balík siláže, je odhadnuta na 100.000 eur. Protože se policisté cítili ohroženi na životech, prostříleli všechna kola traktoru a potom se jim jen za pomuci tvrdého zákroku podařilo sedláka zneškodnit. Utrpěl při tom zranění, že musel být hospitalizován. Rovněž jeden policista byl zraněn.

Nyní probíhá u zemského soudu v Kielu soudní proces, který se komplikuje neústupností sedlákovou. Požadavek žaloby je, aby byl trvale umístěn na psychiatrii. Sedlák se hájí tím, že bránil  svá zvířata proti týrání, že hájil svůj majetek, proti svévoli veterináře, který bez jeho svolení odebral zvířatům krev a podobně je týral. Sedlák si do úst nebere servítky, a tak soud zaznamenává jednu urážku za druhou. Na sedlákovu stranu se postavila některá media, která oceňují jeho odhodlanost hájit svobodu.

Žádné komentáře:

Okomentovat