"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pátek 1. února 2013

Tělocvik ve školách každý den? Utopie?

Propagační akci na zavedení každodenního tělocviku ve všech školách zahájila rakouská sportovní organizace BSO (Bundessportorganisation), která už pod svým nápadem shromáždila 140.000 podpisů. Rozpačité jsou názory rodičovských sdružení, která se obracejí na lékařskou komoru, zda je taková zátěž dětí možná.  

Návrhy vycházejí ze zpráv školních lékařů, kteří kritizují to, že děti - od mateřských škol do dospělosti - většinu času ve školních zařízeních prosedí. Sedící školy by se měly změnit na "pohyblivé školy." Kromě málo pohybu ve školách školní lékaři kritizují také stravování dětí a nevhodnou nabídku školních bufetů. Aby si děti samy od sebe kupovaly zdravé potraviny a více cvičily, by se také mělo dosáhnout zavedením povinného předmětu "Zdraví a výživa."

Návrhy na zavedení každodenní gymnastiky na školách znepokojil ekonomy na ministerstvu školství, kteří spočítali, že by je to stálo 200 milionů eur (5 miliard Kč). Organizace BSO však tvrdí, že by se to vyplatilo, neboť roční úspory na zdravotní ošetření by mohly být 600 milionů eur ročně. 

Žádné komentáře:

Okomentovat