"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pondělí 4. února 2013

Německo bojuje proti dotovanému ozelenění EU.


"Evropská unie chce šetřit také na zemědělcích. Může na zemědělcích šetřit, ale ne na zemědělcích německých," říká německá ministryně zemědělství Ilse Aignerová. Brusel to však vidí jinak. Nyní probíhají horečná jednání jak problém překonat.

Dacian Ciolos, agrokomisař EU, obviňuje Německo, že brání výstavbě udržitelného zemědělství. Německá ministryně zemědělství Aignerová se proto chystá na boj. To co chce EU dotovat, má Německo už dávno bez dotací EU. Kancléřka Merkelová se chystá agrární téma vyložit na stůl při čtvrteční a páteční schůzce EU. Připravuje se totiž rozpočet na roky 2014 - 2020.

Merkelová navrhne zmrazení dotací na ekologické zemědělství, místo 7 procent povinné ekologické 3,5 procenta z celkové plochy orné půdy. "To by znamenalo, že by se v Německu nic nezměnilo," říká Ciolos. Navíc Německo se brání snížení dotací pro velké zemědělské podniky, které hospodaří na orné půdě.  Jako důvod odporu proti návrhům Bruselu Němci uvádějí, že jsou největší plátci do bruselské kasy, že by tedy měli mít možnost ovlivňovat proud peněz vytékající z této pokladny.

Žádné komentáře:

Okomentovat