"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

neděle 17. února 2013

Politici obhajují nepoctivý obchod.

„Původ a pohyb potravin a alkoholu není v ČR dohledatelný. Zdejší legislativa totiž nenařizuje povinně evidovat tržby, a nepoctiví obchodníci tak mohou prodávat nelegální výrobky." Tvrdí to Svaz obchodu a cestovního ruchu (SOCR), který proto podal Evropské unii podnět k posouzení situace.

Nepoctivým podnikatelům současná situace samozřejmě vyhovuje a vyhovovala by, i kdyby příště na metanol měly umřít desetitisíce lidí a i kdyby měly být rozkradeny další statisíce miliard státních peněz. Nejde přece o nic jiného než o zisk na prvním místě, jak říká a koná hlavní tvůrce tohoto systému tatíček-privatizátor Václav Klaus.

Jaká by asi přišla komedie, kdyby akciové společnosti, dosud kryté anonymními akciemi, měly ukázat své karty a kdyby – jako v normálních západních zemích – mělo být dohledatelné, kdo jejich anonymní akcie ve skutečnosti vlastní. Ono by třeba vyšlo na světlo, že ty firmy, které žijí z daňových úniků a trestné činnosti, vlastní naši politikové, kteří tak šikovně „hospodaří“ s veřejnými penězi. Proč jinak by ODS a ČSSD bránily nekontrovatelný systém obchodu? V ČR plných 53% všech akciových společností je spojeno s anonymními akcionáři. (J.Krž, 17.2.2013)

Žádné komentáře:

Okomentovat