"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

čtvrtek 25. října 2012

Senátor Veleba z funkce prezidenta AK neodstoupí.

Pětašedesátiletý  Jan Veleba, který usedne do senátního křesla, zůstane ve funkci prezidenta Agrární komory až do volebního sněmu v březnu 2014. Rozhodlo o tom jednomyslně představenstvo největší tuzemské nevládní organizace zemědělců.

Veleba už dříve uvedl, že v případě zvolení senátorem, funkci prezidenta AK vykonávat nebude. Nyní uvedl, že o vedení komory se ucházet nebude až v dalším volebním období. Veleba je poprvé v téměř dvacetileté historii Agrární komory ČR jako její šéf zároveň v nejvyšších patrech politiky. Pro Agrární komoru to prý může znamenat zvýšení prestiže i politického vlivu.

Kvůli souběhu obou Velebových funkcí přejde v AK více povinností na viceprezidenty Jindřicha Šnejdrlu, Bohumila Beladu a tajemníka Martina Fantyše. Zároveň prý přestane každodenně jezdit mezi Velkým Meziříčím, kde žije, a Prahou a bude domů jezdit jen na víkendy. 

Veleba kandidoval do senátu jako nezávislý. V čele Agrární komory je od března 2005. Zvolen byl třikrát po sobě. Patřil k zakladatelům Strany venkova, ze které vystoupil v roce 2002. V roce 2010 úspěšně kandidoval do zastupitelstva Velkého Meziříčí jako bezpartijní za ČSSD.

Žádné komentáře:

Okomentovat