"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

neděle 16. září 2012

Pokud Evropané chtějí stačit světu, musí mít federaci států.


  Předseda Evropské komise José Manuel Barroso ve svém výročním projevu o stavu Unie navrhl, aby EU směřovala k vytvoření federace národních států. Oznámil rovněž, že Komise představí na podzim plán na prohloubení hospodářské a měnové unie.

  Předseda Evropské komise José Manuel Barroso ve svém výročním projevu o stavu Unie, který přednesl v Evropském parlamentu, vyjádřil přesvědčení, že Evropa nyní potřebuje nový směr a novou filozofii.

  Nastínil cestu směrem k větší evropské jednotě, která nám pomůže překonat krizi a zachovat suverenitu v globalizovaném světě. „Kvůli globalizaci potřebujeme sjednocenější Evropu. Větší jednota vyžaduje hlubší integraci. Podmínkou hlubší integrace je více demokracie,“ uvedl Barroso. Představil rovněž svou vizi řešení situace – tzv. „rozhodující pakt pro Evropu“, který „vyžaduje, abychom dokončili prohloubenou a skutečnou hospodářskou unii na základě unie politické“, který poslouží jako základní kámen pro bankovní unii.

  Evropská centrální banka by tak získala dohled nad všemi bankami, čímž by se mělo zabránit úpadkům bank a zajistila by se ochrana vkladatelů.
  Během projevu Barroso rovněž:
 1. prosazoval rozvoj evropského veřejného prostoru
 2. nastínil kroky pro další integraci a vyzval k široké diskuzi před volbami do Evropského parlamentu v roce 2014
 3. poukázal na návrh Komise týkající se lepšího statutu evropských politických stran a navrhl, aby hlavní strany představily své kandidáty na místo předsedy budoucí Evropské komise.

 4. Do 18. září 2012 mají občané EU možnost zasílat předsedovi Komise své dotazy ohledně stavu Unie na stránkách Eutube. Zodpovězeny budou následující den, tedy 19. září 2012 v 19.00 SEČ, v rozhovoru s předsedou Komise, který bude vysílán v přímém přenosu na programu a internetových stránkách Euronews
Žádné komentáře:

Okomentovat