"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

neděle 23. září 2012

Čínské traktory zaútočí na evropský trh.


Na zemědělské výstavě v Zhengzhou (provincie Henan) se objevil traktor značky "Dongfang Hong", vyráběný společností China National Machinery Industry Corp (Sinomach). Zástupce společnosti oznámil, že do konce druhé čínské pětiletky (2011-2015) vyrobí a prodají  traktory v hodnotě 5 miliard euro (130 miliard korun). 

Obchod chce výrobce těchto traktorů uskutečnit hlavně na evropském trhu. China National Machinery Industry Corp (Sinomach), největší čínský strojírenský podnik, získal licenci na výrobu tohoto traktoru od známého výrobce zemědělských strojů McCormick France SAS. Tento obchod za 8 milionů euro má nejen posílit vedoucí postavení na čínském trhu, ale prostřednictvím dceřiných společností i na trhu zahraničním.

Pod značkou Dongfang Hong bude Sinomach vyrábět traktory ve Francii. To považuje za nejlepší způsob jak v Evropě prorazit bariéry nastavené tradičními výrobci traktorů. YTO Group Corporation, dceřiná firma Sinomachsu,  bude pro zemědělské stroje  zajišťovat odbyt.  Jak YTO zveřejnila na svých internetových stránkách, jedná se o velmi výkonné traktory s nejmodernějšími prvky.

Kromě YTO Group Corporation, která sídlí v Henanu, patří společnosti Sinomach další firmy a instituce, jako jsou například Luoyang Zhongshou Machinery Equipment Co Ltd a  Čínská akademie zemědělské mechanizace (Academy of Agricultural Mechanization Sciences).

Žádné komentáře:

Okomentovat