"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pátek 21. září 2012

V každé lihové aféře bývají zapleteni politici.


Podvody s lihem byly snad od doby, kdy byl vynalezen, přesto současná česká veřejnost není schopna - spíše není ochotna - poučit se z minulosti. Existuje totiž dost velká sorta politiků, kteří jsou kvůli zisku ochotni riskovat i krk. Někteří štváči hlavně hlásají a podporují zisk až na prvním místě (tvůrci opozičního miliardářského blahobytu Klaus a Zeman), jiní se navenek tváří poctivě (Kalousek, B. Sobotka), ale v praxi bezohledně jako nejdravější šelmy se pro sebe snaží urvat cokoli, kdekoli a kdykoli.

Většina podvodů a nelegálních zisků politických elit zůstává utajena. Občané jako voliči nejsou záměrně informováni ani o dokázaných prohřešcích politiků, současných i minulých. Proto volí ty, kteří slibují bohatství. Neuvědomují si, že politici ve skutečnosti  tím myslí bohatství jen pro sebe a pro své soukmenovce. Podvody s lihem se objevily už brzy po vzniku Československa:
   "Karel Prášek, první ministr zemědělství a od roku 1920 předseda senátu, se vydával za konzervativce upřednostňujícího na prvním místě zisk ("nestydím se za to" říkával), což samozřejmě znamenalo, že u něho hledali pomoc lidé z "šedé politické a hospodářské sféry". Když se provalily podvody s lihem,  byl v roce 1924 Prášek donucen vzdát se nejen funkce předsedy senátu, ale senátorského křesla. Následovalo vyloučení ze strany. " 

V současnosti jsou sice aktivity ziskuchtivých a všehoschopných politiků zaměřeny hlavně na získání a vytunelování dotací (včetně těch z EU), ale kdo by dal krk za to, že nejsou zapojeni do podvodů s alkoholem, kde vždy byly, jsou a budou velké zisky? Mlčení nebo nejasná a formální prohlášení jsou sama o sobě podezřelá.  (Jiří Krž, 21.9.2012)

Žádné komentáře:

Okomentovat