"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

sobota 14. července 2012

Petice proti zřízení Národního parku Křivoklátsko.


V pátek byla do Poslanecké sněmovny PČR doručena petice občanů Křivoklátska, kteří nesouhlasí se zřízením "Národního parku Křivoklátsko." Petici podepsalo 13.950 občanů.

Petice vznikla jako spontánní výraz nesouhlasu občanů Křivoklátska se záměrem MŽP zřídit na 10.000 ha kulturní středočeské krajiny  bezzásahový národní park. Občané Křivoklátska, jichž se do této chvíle na jejich názor nikdo neptal, tak využili petice, jediné demokratické možnosti občanského protestu proti činnosti státu.

Petici kromě občanů trvale žijících v křivoklátském regionu, pro které je les, kde se hospodaří, zdrojem sociálních jistot, práce, dřeva na vytápění obydlí, i zázemím pro volnočasové aktivity podepisovali i ti, kteří k tomuto území mají blízký vztah. Lidé, kteří zde mají své bydliště, rybáři a vodáci, kteří si nedovedou přestavit život bez volně přístupné řeky Berounky, myslivci, kteří zde po staletí pečují o  zvěř, i všichni ostatní milovníci svobodného pohybu ve volné přírodě.

Vláda i Parlament by měly zapomenout na to, že ČR potřebuje nějaký další národní park. Musí si uvědomit, že tímto aktem trvale vyjímá rozlehlý krajinný celek z hospodářské činnosti člověka se všemi důsledky, které z toho vyplývají. Že tato krajina už nikdy nebude taková jako před tím, a že za tuto krajinu už  zřejmě nikdy nikdo neponese přímou zodpovědnost. Národní park není jedinou nezbytnou alternativou pro zachování přírodních hodnot.

   Občané Křivoklátska jsou přesvědčeni, že v době, kdy je v zemi vysoká nezaměstnanost a chybí peníze v tak závažných oblastech našeho života, jako je zdravotnictví, školství, policie, důchodové a sociální zabezpečení atd, by si země neměla dovolovat takový přepych, jakým zbytečný národní park bezesporu je.

Žádné komentáře:

Okomentovat