"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

sobota 23. června 2012

Valná hromada ASZ v Pelhřimově.


Zástupci soukromých zemědělců, kteří jsou sdruženi v Asociaci soukromého zemědělství ČR (ASZ), se v pátek sešli na valné hromadě v Pelhřimově.  Zúčastnil se jí náměstek ministra zemědělství Roman Boček.

Přestože tato skupina zemědělců, která se snaží konkurovat Agrární komoře, vyznává Klausovu ideu, že zemědělství není způsob života, ale podnikání jako každé jiné, na valné hromadě byl opět prezentován požadavek výjimek, aby byly jednodušší podmínky pro předávání zemědělských závodů potomkům. Teď jsou zatíženi daní, která podle místních podmínek u převodu  farmy představuje až 13.000 korun na hektar.

Kvůli snižování zásahů úředníků do chodu farem spolupracuje ASZ s antibyrokratickou komisí ministerstva zemědělství. Byrokracie (hygienici, veterináři, plemenáři, ochránci přírody, zpracovatelé, ministerstva aj. úřady)  také brzdí možnost prodeje čerstvých potravin přímo od zemědělců. Přímý prodej zemědělské produkce pro většinu závodů zatím představuje malou část tržeb, i když je to předvším pro menší hospodářství rychlý zdroj peněz umožňujících stabilizovat jejich podnikání.

ASZ je organizací soukromých zemědělců, jejíž činnost je regulována politickým napojením jejích představitelů na ODS. To odrazuje mnoho zemědělců. Sdružuje téměř 2500 fyzických osob,  které se hlavně zabývají rostlinnou výrobou v úrodných oblastech a v blízkosti měst. (F.N., 22.6.2012))


Žádné komentáře:

Okomentovat