"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pondělí 28. května 2012

Peake: "Čím víc úřadů, tím lépe."


Nedávno kritizoval premiér Petr Nečas přebujelou byrokracii a mluvil o tom, že do konce roku navrhne v rámci vládních úspor zrušení tří ministerstev. Nejčastěji se mluvilo o ministerstvu pro místní rozvoj, kultury a životního prostředí. Z plánu ale podle prohlášení vládních politiků přinejmenším letos nic nebude,

Namísto rušení se v hlavách politiků naopak rodí myšlenky na úřady nové. Vláda třeba počítá se vznikem Národní rozpočtové rady, která by sice měla být součástí Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), ročně ale spolkne 50 milionů. Další nový Úřad pro veřejný dohled nad politickými stranami pak ročně přijde na 18 milionů.

Vicepremiérka Peake ale trvá na tom, že stát zásluhou nových úřadů víc ušetří, než vydá. Se samostatným ministerstvem pro lidská práva a menšiny, o jehož obnovu žádají vládu romská sdružení v reakci na kauzu smyšleného útoku v Břeclavi, se však nepočítá. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg na žádosti reagoval vyjádřením, že Česká republika si ho v době škrtů nemůže dovolit. 

Žádné komentáře:

Okomentovat